Cancel and Refund Conditions

 

Tatavla Antika ve Sanat tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız

ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

 

İade Şartları

Tatavla Antika ve Sanat internet sitesinden satın almış olduğunuz ürünleri fatura nüshaları eksiksiz şekilde, verilen bilgiler dışında bir yanlışlık veya hasar/kusur varsa, ürünün kendisine veya ambalajına bir zarar verilmemişse ve ürün kullanılmamışsa ürünü teslim aldığınız tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde iade etme hakkına sahipsiniz.

 

Teslimatı gerçekleşen ürünü yukarıda belirtilen süre içinde iade etmeden önce, info@tatavlaantika.com e-posta adresine fatura numarasını içeren ve kısaca iade nedeninin aktarıldığı bir e-posta göndermeniz gerekmektedir. Ürünün iadesi işlemlerine ilişkin detaylı bilgi bu e-postaya cevaben tarafınıza iletilecektir.

 

Ürün iadesinde kullanacağınız kargo metodu ürün orijinal ambalajında olması koşuluyla size gelen bilgilendirme e-postasında belirtilen anlaşmalı kargo şirketlerini kullanmanız zorunludur. İadeye ilişkin kargo masrafı Tatavla Antika ve Sanat'a aittir.


Siparişini verdiğiniz ürünün tarafınıza teslimi sırasında zarar görmüş paket veya paketler var ise teslim aldığınız kargo firma yetkilisi önünde bizzat kendiniz açarak kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar var ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü lütfen teslim almayınız. Ürün veya ürünlerin tesliminden sonra kargo firması görevini tam olarak yerine getirmiş kabul edilir.

 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra tarafınıza iade işlemi gerçekleştirilir. İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız bankanıza bağlı olarak, iadenizi hesabınızda görmeniz birkaç gün sürebilir.

 

Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?
 

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde  + / -  bakiye olarak görebilirsiniz.

 

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

 

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. 

Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.

 

İade adresimiz: Bozkurt Mahallesi, Baruthane Caddesi, no 49, Şişli/İstanbul

 

27.11.2014 tarihli 29188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ gereği

“Cayma Hakkının İstisnaları” kapsamındaki ürünlerin iadesi alınamamaktadır.

 

İptal Şartları

Siparişlerinizin iptalini ödemesini gerçekleştirdikten sonra ve tarafımızca kargoya teslim edilmeden önce isteyebilir

ve siparişinizden vazgeçebilirsiniz. Siparişiniz kargoya teslim edildiği takdirde iptal isteğiniz gerçekleşemez. Siparişiniz

elinize ulaştıktan sonra iade koşulları çerçevesinde ürün iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş iptali işlemini gerçekleştirmek için, tarafımıza info@tatavlaantika.com  e-posta adresine sipariş

detayını vererek iptal işlemi talep edebilirsiniz.